Aktualności

10 czerwca 2017 r. na  Wałach Chrobrego w Szczecinie odbyła się ogólnopolska impreza plenerowa zorganizowana przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowe Centrum Krwi. Tysiące osób spotkało się po to, żeby rozpowszechniać ideę krwiodawstwa i przybliżyć społeczeństwu, jak ważne jest oddawanie krwi.  O godzinie 14:00 imprezę oficjalnie otworzył Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski oraz Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł, który wraz z podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Katarzyną Głowala wręczył 58 dawcom odznaczenia Honorowego Dawcy Krwi- Zasłużony dla Zdrowia Narodu.

Były koncerty m.in: zespołu Bubliczki, występ Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego natomiast gwiazdą wieczoru był Mrozu. Ponadto były również pokazy fitness i taneczne, dmuchańce, gry, konkursy i wiele innych atrakcji. Wszystko po to, żeby zachęcić do honorowego oddawania krwi. 

Wydarzenie było także doskonałą okazją, aby podziękować za bezinteresowność i szlachetność Honorowych Dawców Krwi, którzy tego dnia przybyli do Szczecina z całej Polski, aby wspólnie celebrować Światowy Dzień Krwiodawcy, obchodzony corocznie 14 czerwca.

Na uczestników imprezy czekał cały wachlarz przeróżnych atrakcji zarówno dla tych najmłodszych jak i większych.

Przez cały czas trwania imprezy każdy – bez względu na to, czy jest regularnym krwiodawcą, czy też dopiero zdecydował się rozpocząć swoją przygodę z krwiodawstwem mógł oddać krew w Mobilnych Punktach Poboru. Na ten wspaniały czyn zdecydowały się aż 144 osoby dzięki czemu pozyskano ok. 65 litrów krwi.

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy

Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij