Aktualności

 

Wraz z wiosną krew zaczyna szybciej krążyć. O tym, że warto się tym cennym darem podzielić przypomnieli pierwszego dnia wiosny członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi Pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. W akcji „Wagary w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie” wziął także udział wicemarszałek Jarosław Rzepa.

- Wspólne oddawanie krwi na wiosnę to już nasza tradycja. Chcemy przypominać o tym jak, łatwo możemy pomoc drugiej osobie. To wiele nie kosztuje, a być może i nam samym kiedyś pomoże. – powiedział wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

Klub HDK przy Urzędzie Marszałkowskim WZ został powołany w październiku 2016 r. i działa jako jednostka Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Obecnie liczy już 30 członków. Wśród zaplanowanych przez Klub HDK działań na ten rok są m.in. akcje promocji krwiodawstwa i poboru krwi podczas corocznego Spotkania Organizacji Pozarządowych w Szczecinie „Pod Platanami” w maju br., akcja „Wakacyjna kropla krwi” oraz grudniowe akcje mikołajkowe.

źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa ZachodniopomorskiegoStrona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij